Eten en shoppen
Bij de Stedelijk Museum Zutphen kun je heerlijk shoppen in de museumwinkel en voor wat lekkers steek je de tuin over, daar vind je het Museumcafé. In de zomermaanden kun je terecht op het terras in de museumtuin.
Museumcafé
Geniet van een hapje en een drankje in het gezellige Museumcafé dat uitgebaat wordt door onze horecapartner het Hampshire Hotel – ‘s Gravenhof. In de zomermaanden kun je op het terras in de museumtuin genieten van een echt goede kop koffie of een heerlijke lunch.
In de museumlounge is het werk van onze artist in residence Henk Bouwman te bewonderen. Met zijn ruim vijf meter lange ‘Panorama van Zutphen’, kreeg hij landelijke bekendheid. Op donderdag- en zaterdagmiddag kun je Henk aan het werk zien aan zijn huidige project ‘Walburgiskerk, de notre-dame van Zutphen’ van 13.00 tot 16.00 uur.

Museumwinkel
In de museumwinkel kun je heerlijk shoppen. Ontdek het uitgebreide assortiment kaarten, boeken, spellen, sieraden, Zutphense designartikelen en nog veel meer! Denk bijvoorbeeld aan de in hout uitgesneden skyline van Zutphen, sieraden van Fates of de nieuwste boeken van kunstenaars uit onze vaste collecties en tentoonstellingen. Zeer geschikt om iemand cadeau te geven en ook heel fijn om zelf te hebben. De museumwinkel is ook op zondag geopend.
Het museumcafé en de museumwinkel zijn gratis toegankelijk tijdens de openingstijden van Stedelijk Museum Zutphen.
Benieuwd naar tips in de rest van Zutphen? Bekijk onze pagina Dagje uit in Zutphen.



Museumtuin
Via de Schelpenkoepel uit 1697 betreed je de museumtuin. In de zomer neem je hier plaats op het terras en geniet je van een drankje of een heerlijke lunch. De tuin is ontworpen door Lola Landscape Architects. De geometrische vormen in de tuin kom je overal tegen in de musea. De ontwerper heeft zich hiervoor laten inspireren door de ijskristallen van de wereldberoemde natuurgeleerde J.F. Martinet uit Zutphen – een van de belangrijkste verlichte denkers van zijn tijd. De ijskristallen zijn getekend in zijn boek Katechismus der Natuur (1778). Uit de illustraties van dit boek blijkt dat Martinet veel van zijn ideeën opdeed in zijn directe omgeving, de randen van de stad Zutphen en de natuur eromheen.
