
Meivakantie in de Musea Zutphen
In de meivakantie zijn er allerlei leuke activiteiten in de Musea Zutphen voor kinderen, families en volwassenen. In het Stedelijk Museum Zutphen is net de tentoonstelling Picture this! Schrijven met licht geopend, over fotografie als verhalenverteller. In Museum Henriette Polak is de tentoonstelling Schitteren door afwezigheid te zien, een groepstentoonstelling over de kunst van het weglaten en de kracht van suggestie.
Lancering tabletgame Family Challenge in het Stedelijk Museum Zutphen
In de meivakantie op 30 april om 11.00 uur lanceren wij onze gloednieuwe game in het Stedelijk Museum Zutphen.
Wil je de roerige geschiedenis van Hanzestad Zutphen beleven? Ervaren hoe het is om je eigen dukaten (munten) bij elkaar te sprokkelen? Doe dan samen met je gezin of familie de Family Challenge in het Stedelijk Museum Zutphen. Deze tabletgame daagt je uit om het ‘Verhaal van Zutphen’ te ontrafelen en de pronkstukken van het museum in een nieuw licht te zien. Vind je weg uit een ‘Doolhof van Zutphen’, maak een puzzel en ‘Raak het wapen van Zutphen’. Verdien digitale dukaten en speel jezelf vrij!
De tabletgame Family Challenge is geschikt voor families en gezinnen met kinderen vanaf 7 jaar. Je kunt het met één tablet alleen of met een groepje spelen. In 1,5 uur beleef je het Stedelijk Museum Zutphen van een heel andere kant. De tabletgame heeft 10 opdrachten, maar je hoeft ze niet alle 10 te spelen.
Workshop Schrijven met licht
Op woensdag 1 mei in de meivakantie kunnen volwassenen, families en kinderen meedoen met de spannende workshop Schrijven met licht in het Stedelijk Museum Zutphen van 14.00 tot 15.30 uur.
‘Schrijven met licht’, dat klinkt al heel bijzonder. Maar hoe doe je dat? Ontdek het tijdens deze workshop! Door te spelen met licht en donker en de sluitertijd van de camera maak je onder de professionele begeleiding prachtige foto’s die vervreemdend en sprookjesachtig tegelijkertijd zijn. Tijdens de workshop krijg je alle ruimte om te spelen en te ontdekken wat licht doet, maar leer je ook de basisprincipes van fotografie. Je gaat naar huis met heel veel know-how en een mooi resultaat.
Kun je niet in de meivakantie? Niet getreurd! Op zaterdag 22 juni kun je nog een keer meedoen met de workshop.
Picture thát! Het leven van toen in het Zutphen van nu
Benieuwd naar het leven van toen in het Zutphen van nu? Ontdek het in de fototentoonstelling Picture this! Schrijven met licht in het Stedelijk Museum Zutphen én met een stadswandeling die je langs alle iconische plekken van deze bijzondere foto’s brengt. De geschiedenis is ineens tastbaar.
Picture this! Schrijven met licht is een tentoonstelling over fotografie als verhalenverteller. Een geschiedenis van kijken en bekeken worden, van verbeelding en identiteit. Momentopnamen die velen nog helder voor de geest staan, naast beelden van gebeurtenissen waarbij het verhaal moet worden gereconstrueerd. Over de schouders van de geportretteerden vormen we ons een beeld van de geschiedenis en vinden we aanknopingspunten om verder na te denken over fotografie en beeldcultuur.
Op 2 mei en elke zaterdag in mei kun je meedoen aan wandeling met stadgids en bezoek aan de tentoonstelling van Picture this! van 14.00 tot 17.00 uur. Minimaal 6 deelnemers.