
IJSSELSTROOMMYSTERIE
een spannend spel voor groepen
- Zakelijk
- Groepen
- Kinderen
Dit spannende arrangement start met een kopje koffie/thee in het museumcafé. Je wordt ontvangen door een medewerker van de Musea Zutphen die beide musea kort zal toelichten. Daarna bezoek je een museum naar keuze: het cultuurhistorische Stedelijk Museum Zutphen of Museum Henriette Polak voor beeldende kunst. Welk museum helpt je op weg bij de volgende uitdaging?
Na het museumbezoek ga je op pad om het IJsselstroommysterie op te lossen. Dit doe je met behulp van GPS en fotokaarten in het hart van de oude binnenstad van Zutphen.
Het IJsselstroommysterie, een tipje van de sluier:
Het verdwenen recept
Op een koude stormachtige herfstdag in 1911 werd de rijke zakenman Johannes van Beek (ook wel Junior genoemd) om het leven gebracht op de veerboot. Junior droeg altijd een eeuwenoud geheim recept van de Zutphense lekkernij De IJsselstroompjes op zak. Dit geheime recept verdween die dag!
Vanwege de storm stak de veerboot slechts eenmaal de IJssel over. Alle inwoners zijn verhoord, er bleven 6 verdachten over. Een van hen heeft Junior vermoord en het recept gestolen .
- Was het Jeanne Voorst? Als apothekersassistente en later gouvernante verkeerde zij in de hogere elitaire fabrikantenkringen, daar heeft zij een van de telgen uit het zeer rijke geslacht Voorst leren kennen.
- Of was het toch Baron Henrikus Jacobus Jolink ? De Baron gold als meedogenloos en ambitieus. Hij was een typische kapitalist. Er gingen allerlei geruchten over de man. Hij zou vrijmetselaar zijn en zich bezig houden met occulte praktijken. Hij leed aan verzamelwoede, had een bodemloze jaloezie en behandelde zijn personeel met minachting.
Wie zorgt ervoor dat de dader wordt ontmaskerd en de stad weer kan genieten van de lekkere IJsselstroompjes?
Praktische informatie
Dit groepsarrangement is te boeken vanaf 15 personen en duurt ongeveer 3,5 uur.
Het arrangement kost € 32,50 p.p.* en is inclusief
- kopje koffie/thee
- GPS Mysterie spel, materiaal en begeleiding
- entree Musea Zutphen
- *tijdens de tentoonstelling Koele Wateren van 1 maart tot en met 21 juni kost dit arrangement 37,50. U heeft dan toegang tot het gehele museum inclusief Koele Wateren.
Wil je met een kleinere groep komen bel dan voor een prijsopgave.